Svatomartinský NW závod 13.11.2021

SVATOMARTINSKÝ NOSEWORKOVÝ ZÁVOD

KDY: 13. listopadu 2021 od 9 hodin (předpokládaný konec v 15 hodin)

KDE: Vrané nad Vltavou (výcviková hala Bouda Vrané a přilehlé budovy – bývalá papírna) *

JAK: V jednotlivých týmech pes+psovod. Kapacita závodu – 20 týmů

TERÉNY: Závod proběhne ve dvou NW disciplínách:
Urban a řady
Urban – 2 terény (1 na světle/v pološeru, 1 v šeru/tmě – čelovky s sebou!)
Řady – 4 řady předmětů, které budou pro vás i vašeho parťáka spíše překvapením😉
Bonusová zábavná časovka na krácení dlouhé chvíle (výsledek se nezapočítává do hodnocení závodu – nejšikovnější tým si ale odnese zvláštní cenu)

TYPY VZORKŮ: Pouze skořice (pevná, popř. silice)

ODMĚŇOVÁNÍ PSA: je možné pouze po ukončení práce, mimo terén (ať pamlskem nebo hračkou)

HODNOCENÍ: Hodnocení závodu má vlastní pravidla, nevztahuje se na ně žádný ze zkušebních řádů.
Časový limit pro terény typu Urban je 8 minut pro oba terény (rozložení času mezi oba terény je v kompetenci psovoda). V každém terénu typu U jsou 2 vzorky – za každý nalezený vzorek je 1 bod.
Časový limit pro řady jsou 4 minuty, povolen je jeden průchod, další průchody jsou penalizovány (0,2 bodu za každý průchod navíc v jedné řadě).
Řady budou jednotlivými týmy prohledávány najednou, tj. v rámci daného časového limitu.
V řadách jsou celkem 4 vzorky – jednotlivé řady však mohou být prázdné nebo obsahovat více než 1 vzorek. Počet předmětů tvořících řadu se může pohybovat mezi 5 a 15, řady mohou mít jakýkoliv tvar.
Chybné nahlášení vzorku (falešňák) ukončuje práci týmu v terénu typu Urban (tým může postoupit do dalších disciplín bez omezení). Falešňák v řadách ukončuje práci na konkrétní řadě, tým postupuje bez prodlení k prohledávání další řady – čas se nezastavuje.
Dobývání se do úkrytů, posouvání předmětů v řadách, jejich obracení apod., žraní vzorků je zakázáno. Vítězem se stává tým s nejvyšším počtem bodů. Při rovnosti bodů rozhoduje čas v řadách.
Vyhlášeno bude celkové pořadí, oceněny budou prvních 5 týmů. Dále bude vyhlášen „Nejlepší ridgeback závodu“ a speciální ocenění „Rychlá Rota“.

PŘIHLAŠOVÁNÍ: přihlašování bude možné do 7.11.2021, pokud nebude kapacita závodu naplněna dříve)
Přihlášení na závod formulářem níže. Neotálejte s přihlášením, kapacita je limitována pouze na 20 týmů. Můžete se těšit na skvělé ceny a občerstvení z místní rodinné pekárny Vypečené sestry.

Svatomartinský NW závod 13.11.2021 (google.com)

STARTOVNÉ: 300,- Kč pro členy ČKRR, 400 Kč pro ostatní
Údaje pro platbu budou zaslány spolu s potvrzením o přijetí na Váš email.
Startovné je nevratné, ale převoditelné na jiného závodníka. (Výjimkou je zrušení závodu z důvodu zásahu vyšší moci).

ZÁZEMÍ: Zázemí bude připraveno ve výcvikové hale Bouda ve Vraném. Můžete se těšit na drobné občerstvení, teplé i studené nápoje.

OBECNÁ USTANOVENÍ: Háravé feny se mohou účastnit, ale musí být po celou dobu závodu drženy odděleně a budou nastupovat jako poslední. Pes musí mít platná všechna povinná očkování. Každý účastník se účastní závodu na vlastní nebezpečí. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za případné škody na majetku a újmy na zdraví lidí a zvířat způsobené účastníky nebo účastníkům. Psovod odpovídá za škody na majetku a újmě na zdraví lidí a zvířat způsobené jeho psem nebo jím samým. Přihlášením na akci účastník bere na vědomí a souhlasí se všemi výše uvedenými podmínkami.

Noseworku ZDAR !