Informace

Vážení členové a příznivci klubu ČKRR,

kovidová situace v ČR je stále špatná a ovlivňuje samozřejmě i dění v našem klubu. Veškeré klubové plány jsou prozatím pozastaveny a my doslova vyčkáváme, jak se situace bude vyvíjet. Jakmile dojde k uvolnění, chceme co nejdříve uspořádat bonitaci a klubovou a speciální výstavu.

Chovatelský servis probíhá v klubu bez omezení. Připomínám Novelu Zákona na ochranu zvířat proti týrání, která vstoupila v platnost 1.února 2021. Novela obsahuje požadavek na "evidenční list vrhu" a informace, které je chovatel povinen předávat nabyvateli štěněte. Podrobné informace najdete v článku Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání - Český klub Rhodeských Ridgebacků (ckrr.cz).

Jarní bonitace byla plánována na polovinu května. Prosíme zájemce, aby se nám předběžně přihlásili vyplnění tohoto FORMULÁŘE. Bude pro nás následně jednodušší a rychlejší bonitaci zorganizovat, pokud již budeme mít předběžné přihlášky. V případě, že Vám chybí klubová výstava ČKRR, není problém se bonitace zúčastnit. Bonitaci absolvujete s výsledkem odložená bonitace a jakmile si výstavu splníte, bude Vám bonitace uznána.

Klubová a speciální výstava 8.+9.5.2021 (Pesopark, Praha - Uhříněves) - v této chvíli květnový termín vypadá nereálně. Nechtěly jsme spustit přihlašování na výstavu (včetně placení výstavních poplatků) bez záruky konání výstavy. Pomalu začínáme jednat o novém termínu (pravděpodobně 24.7.+25.7.2021) a jakmile to situace v ČR dovolí, zveřejníme nově schválený termín a spustíme přihlašování.

Světová výstava Brno - dne 8.3.2021 zveřejnilo ČMKU informaci o pozastavení přihlašování na WDS v Brně:

Vážení vystavovatelé,
s ohledem na momentální situaci a na základě jednání, která probíhají s vedením BVV, jsme nuceni dočasně pozastavit přihlašování na Světovou Výstavu Psů v Brně. Přihlašování bude znovu otevřeno po vyjasnění všech podmínek konání výstavy. Je nám to velice líto, ale bohužel je toto opatření nezbytné. Počet psů, kteří se budou moci výstavy zúčastnit, bude limitován. Limitní počet psů ale bohužel zatím neznáme. V souvislosti s omezením počtu psů bude pravděpodobně docházet i k dalším změnám (změna rozhodčích, úprava poplatků). Za komplikace se omlouváme; o nových skutečnostech Vás budeme průběžně informovat.
Lubomír Široký
Předseda ČMKU

Doufám, že se již brzy vrátí život do normálnějších kolejí a opět se s Vámi a Vašimi zRRzouny uvidíme 🙂

Hana Pánková