Ventrikulární arytmie

Novinka v Laboklinu: Genetický test na důkazy o arytmii u plemene Rhodesian Ridgeback 🐶

Genetická mutace genu QIL1, která byla objevena u plemene rhodéský ridgeback, je spojená s rizikem srdečního onemocnění, zvaného Ventrikulární arrytmie (IVA). Zvířata s IVA vykazují mimo jiné poruchy srdečního rytmu a příznaky srdečního selhávání s obvyklým nástupem kolem 6-18 měsíců věku. V některých případech může toto onemocnění způsobit až náhlé srdeční selhání a smrt.

Dědičné onemocnění má proměnlivý průběh a symptomy, tzn. ne u všech geneticky postižených jedinců se musí projevit stejné příznaky a v některých případech se můžou s věkem měnit. Vzhledem k tomu, že u postižených jedinců je zvýšené riziko výskytu komplikací spojených s onemocněním, doporučuje se pravidelné vyšetření za pomoci Holtrova monitoru.

Genetické testování umožňuje bezpečně identifikovat přenašeče a postižené jedince, aby bylo možné rozpoznat a omezit rozložení genové varianty v plemeni. Stejně jako u většiny genetických rizikových faktorů, ale test neposkytuje informace o tom, zda se u postižených jedinců skutečně vyvinou příznaky, nebo jak silné tyto symptomy budou.

číslo vyšetření 8739: Ventrikulární arytmie🐾 rhodéský ridgeback

1651,- Kč/1276,- Kč po chovatelské slevě

V případě, že jste si již v laboratoři Laboklin nějaké genetické testy nechávali dělat, pak jen stačí doobjednat u laboratoře tento test. Není tedy potřeba chodit se psem na veterinu, posílat nový vzorek a vyplňovat žádanky. Jen napíšete email na czech@laboklin.com nebo zavoláte na infolinku českého laboklinu 730 105 024.

Kontakt - LABOKLIN Czech